سئو و بهینه سازی

پادکست گوگل چگونه متوجه خروج کاربر از سایت ما می شود

فهرست مطالب این پادکست را می خوانیم :

۵/۵ - (۱ امتیاز)

پادکست گوگل چگونه متوجه خروج کاربر از سایت ما می شود ؛نکته ی مهمی درباره دوئل تایم Dwell time را مطرح می کند. با کاهش نرخ پرش می توانید در نتایج جستجو بهتر دیده شوید چرا که برای گوگل اهمیت دارد که کاربر شما چه مدت زمانی در سایت شما حضور داشته است. البته در نظر داشته باشید بانس ریت و دوئل تایم متفاوت می باشند و این دو را اشتباه می کنند.

نرخ پرش (بانس ریت) درصد کاربرانی که یک صفحه را دیده اند و خارج شده اند. اما dwell time زمانی است که کاربر از نتایج گوگل به سایت مراجعه کرده و برگشته، در این فاصله زمانی ممکن است دو صفحه را دیده باشد.

در مورد بانس ریت در ویکی پدیا، اینجا بخوانید.

مطالعه گوگل چگونه متوجه خروج کاربر از سایت ما می شود

این پادکست بر گرفته شده از اوات هوم با اجرای صادق رشیدیان تهیه و آماده شده است.

گوگل چگونه متوجه خروج کاربر از سایت ما می شود؟

تصور کنید که یک کاربر عبارت وبمستر پلاس را سرچ می کند و پس از آن وارد یک سایتی می شود. اگر کاربر پس از ورود به این صفحه بر روی دکمه back مرورگر کلیک نماید و بروی یکی دیگر از نتایج جستجو کلیک کند، گوگل متوجه می شود که مطالب سایت شما با کلمه کلیدی جستجو شده توسط کاربر همخوانی ندارد.

به این نکته توجه داشته باشید که حتما قرار نیست کاربر back بزند؛ ممکن است کاربر سایت را بر روی یک Tab جدید از مرورگر خود بازکرده باشد که در این حالت اگر کاربر مجددا بر روی یکی دیگر از نتایج جستجو کلیک کند همان تاثیر back زدن را دارد.

🎙با هم بشنویم »
پادکست مزایا و ویژگی گوگل ادوردز و سئو

برای تاثیر و عملکرد دوئل تایم Dwell time موردی از نظر گوگل اثبات نشده است و نمی توان گفت که از فاکتورهای سئو محسوب می شود.

به این مطلب استناد می کنیم که بانس ریت نقش مهمتری نسبت به دوئل تایم (Dwell time) دارد و البته گاها این دو اشتباه می شود.

سعی کنید جذابیت و میزان کاربردی بودن صفحات سایتتان را بالا ببرید چرا که هر چه میزان بانس ریت bounce rate وب سایت تان پایین تر باشد، گوگل اهمیت بیشتری به شما خواهد داد و متوجه می شود که کاربر به سایت هدف رسیده است. جذابیت صفحات را می توانید با عنوان نویسی جذاب، استفاده از المان های بصری و تصاویر اختصاصی، ویدئو، افزایش دهید.

 
دریافت و شنیدن پادکست گوگل چگونه متوجه خروج کاربر از سایت ما می شود ::

 

دریافت پادکست گوگل چگونه متوجه خروج کاربر از سایت ما می شود

کانال تلگرام وبمستر پلاس

صادق رشیدیان

صادق رشیدیان هستم :) عاشق حال خوب ... علایق و فعالیتم دیجیتال مارکتینگ ، گویندگی و دوبله میشه اشاره کرد. پر انرژی ؛ خلاق ؛ فعال و ایده پردازم. برای همراهی و حمایت شما ، وبمستر پلاس رو شروع کردم... خوشحال میشم نظرات و پیشنهادتتون رو برام بفرستین تا بهتر بشیم ;)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا