دیجیتال مارکتینگ

پادکست ۱۲ اشتباه که می توانید در شبکه های اجتماعی انجام دهید

۵/۵ - (۲ امتیاز)

در پادکست ۱۲ اشتباه که می توانید در شبکه های اجتماعی انجام دهید با توضیحات و مثال هایی آشنا خواهید شد که می تواند اشتباهات شما را در شبکه های اجتماعی تا حد زیادی کم و کمتر کند پس به آنها توجه کنید!

این پادکست بر گرفته شده از کروشه و بازبینی و اصلاح وبمستر پلاس با اجرای صادق رشیدیان تهیه و آماده شده است.

مطالعه پادکست ۱۲ اشتباه که می توانید در شبکه های اجتماعی انجام دهید

  • چرا شبکه های اجتماعی ؟

از زمانی که رسانه های اجتماعی به فرایند بازاریابی پیوسته اند، سال های خوبی گذشته است. حالا زمان آن فرا رسیده است که کارهایی را در مورد برنامه ریزی استراتژی و کارایی این رسانه ها انجام دهیم.

این روزها شبکه های اجتماعی با تب و تاب بسیاری زیادی روبرو هست و باید دقت کنیم هوشمندانه قدم برداریم.

هیچ کتاب راهنمای واقعی برای حضور عالی و موفق در رسانه های اجتماعی وجود ندارد اما برخی از اشتباهات بزرگ در این میان وجود دارد که با اجتناب و دوری از آنها می توانید تجربه خوبی در رسانه های اجتماعی داشته باشید.

۱- نبود برنامه مناسب برای رسانه های اجتماعی

اگر نمی دانید اهداف شما چیست و چه منابعی برای انجام آن دارید، روشی برای اندازه گیری موفقیت نیز نخواهید داشت.

از لازمه هر فعالیت در شبکه های اجتماعی برنامه ریزی دقیق و منظم برای رسیدن به اهداف تان می باشد.

اگر برنامه ای برای شبکه های اجتماعی ندارید به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم وارد آن شوید!

۲- نبود استراتژی مناسب برای تولید محتوا یا استفاده از استراتژی های نادرست

محتوای خوب منجر به افزایش نرخ تبدیل می شود و نرخ تبدیل بالا باعث ایجاد روابط خواهد شد. روابط نیز باعث ایجاد بازده سرمایه گذاری بالا (ROI) می شود.

برای این که بتوانید نرخ تبدیل بالا و صعوی داشته باشید باید محتوای خوب و ارزشمندی تولید کنید تا به نرخ تبدیل بالا و ایجاد رابطه مناسب تبدیل شود. روابط مناسب هم باعث ایجاد بازده سرمایه گذاری خواهد شد. مخاطبین شما سرمایه های آینده تان هستند.

۳- سرمایه گذاری نکردن بر روی دارایی های خود

یک لیست ایمیل قوی، یک سایت یا وبلاگ با محتوای عالی و دارایی های رسانه ای غنی (همچون ویدئو، اینفوگرافیک و غیره) همگی عناصر لازم و ضروری برای حضور موفق در رسانه های اجتماعی در هر کسب و کاری است.

یک محتوای خوب، لیست ایمیل و شماره موبایل و هرانچه که دارید و تولید می کنید می تواند زمینه ای برای معرفی و حضور موفق در رسانه های اجتماعی باشد.

۴- فراموش کردن عناصر انسانی

با افراد چنان برخورد کنید که در زندگی واقعی با آنها رفتار می کنید. انسان باشید. دوستانی برای خود پیدا کنید. با آنها مهربان باشید و به خاطر داشته باشید که هر چیزی که می گویید، صرف نظر از معمولی بودن آن، می تواند به بخشی از تصویر و برند شما تبدیل شود.

در فضای مجازی به خصوص در شبکه های اجتماعی ارتباط و رفتار واقعی مملو از مهربانی و لطافت داشته باشید و البته پرستیژ هم حفظ کنید. یک ارتباط و رفتار مناسب می تواند تصویر خوبی از برند شما ایجاد کند.

۵- نادیده گرفتن دیدگاه ها در صفحه طرفداران فیس بوک (و هر شبکه اجتماعی)

هر چقدر زمان پاسخگویی سریع تر باشد، طرفداران شما شادتر و راضی تر خواهند بود. این طرفداران، مشتریان و امید آینده شما هستند. آنها همانند سرمایه بانکی اند.

به کامنت (نظرات) مخاطبین بی توجه نباشید. به آنها سریع پاسخ بدهید و رضایت و شادی آنها را فراهم کنید. مشتریان و طرفداران شما مثل سرمایه تان در بانک هستند پس به آنها بهاء دهید.

۶- شرکت نکردن دراز مدت در رسانه های اجتماعی

بیشتر کسب و کارها در مورد صفحه جدید فیس بوکی خود (یا هر شبکه اجتماعی) بسیار خوشحال و راضی هستند اما بعد از گذشت ۲ ماه، به روزرسانی آن را فراموش می کنند. رسانه اجتماعی و صفحات خود را به عنوان بخشی از کسب و کار روزانه خود در آغوش بگیرید.

در ابتدای هر کسب و کاری یا این طور بگوییم که بعد از ایجاد صفحات اجتماعی در یک ماه اول فعالیت خوبی دارند و بعد از مدتی رها می شوند و همین امر باعث از دست دادن طرفداران و مخاطبین تان خواهد شد. پس لطفا برنامه روزانه ای برای فعالیت در شبکه های اجتماعی تان داشته باشید.

۷- نبود استراتژی تولید سرنخ

مطمئن شوید که برند شما بر روی تمامی پلتفرم ها قابل شناسایی بوده و با آن هماهنگ و سازگار است. شما ممکن است بخواهید از انواع مختلفی از پس زمینه ها استفاده کنید اما برند شما باید واضح و روشن باشد تا افراد به هنگام گشت و گذار در تمامی اکانت ها آن را تشخیص دهند.

همواره یک سبک و سیاق و علاوه بر آن هماهنگی در پلتفرم های مختلف داشته باشید. تا سایر افراد بتوانند به راحتی شما در شبکه های اجتماعی پیدا کنند.

۸- برندینگ ناسازگار

مطمئن شوید که برند شما بر روی تمامی پتلفرم ها قابل تشخیص باشد. شما ممکن است بخواهید از بک گراندهای مختلفی بر روی پلتفرم ها های مختلف استفاده کنید زیرا مشخصات هر کدام از آنها متفاوت است اما نام تجاری شما باید واضح باشد و افراد به هنگام گشت و گذار در اکانت های مختلف شما، آن را به خوبی تشخیص دهند.

پیشنهاد می کنیم که در شبکه های اجتماعی حد امکان نام برند یکی باشد و به نحوی ایجاد نکنید که کاربر گیج و مبهوت شود. پس توجه داشته باشید. مثال webmasterplus.page در اینستاگرام و در فیس بوک هم مشابه باشد.

۹- فراموش کردن سرگرمی

برندها باید به خاطر داشته باشند که در رسانه های اجتماعی، ما بازدیدکنندگانی هستیم که مخاطبانمان ما را به جمع خود دعوت کرده اند. رسانه های اجتماعی جایی است که آنها، داستان ها و تصاویر شخصی شان را به اشتراک می گذارند، با دوستان خود ارتباط برقرار می کنند، به استراحت می پردازند و سرگرمی دارند.

مخاطبین را از خود بدانید. ترس و هراس از اشتراک گذاری لحظات در کسب و کارتان نداشته باشید. گاها می تواند یک تولد، مراسم، جلسه، صبحانه و… باشد و مخاطب شما حس بهتری داشته و ارتباط خوبی برقرار خواهد کرد.

۱۰- نبود توضیح مناسب

به محض ایجاد یک اکانت برای شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک، توییتر، لینکدین، پینترست یا هرنوع پتلفرم دیگر، مطمئن شوید که پروفایل خود را تکمیل می کنید.

توجه داشته باشید زمانی که صفحات شبکه های اجتماعی را ایحاد کردید توضیح مناسبی در پروفایل تان داشته باشید و نسبت به تکمیل پروفایل اقدام کنید و آن را رها نکنید!

۱۱- کمیت بالا، کیفیت پایین

به جای نوشتن پست های بسیار، باید محتوایی تولید کنید که دیگران بخواهند آن را مطالعه کنند. اگر اطلاعات با ارزشی در صفحه شما وجود نداشته باشد، به سرعت مخاطبان خود را از دست می دهید.

آفت هر کسب و کار چه در سایت و صفحات اجتماعی، توجه به کمیت و بی توجهی به کیفیت است! همیشه در هر فرآیندی و به ویژه تولید محتوا به کیفیت آن توجه داشته باشید و هر چند روز یک بار محتوای با ارزش تولید کنید و کمیت را کِنار بگذارید.

۱۲- اگر آن را بسازید به سوی شما می آیند

به طور منظم صفحه خود را به روز کنید، تصویر کاور و پروفایل خود را هر چند ماه یکبار بررسی کنید. به صورت روزانه با کاربران تعامل داشته باشید. زمانی که صفحه شما محبوبیت خود را از دست بدهد، برگرداندن آن به حالت اولیه بسیار دشوار خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم هر ماه تصویر کاور و پروفایل را تغییر دهید و ارتباط خوب و موثری با کاربران تان داشته باشید. توجه کنید اگر محبوبیتی که مدت ها تلاش کردید بدست آوردید از دست دهید مطمئنا بازگشت به حالت اولیه بسیار سخت خواهد بود.

پادکست مدیریت کامنت های منفی در شبکه های اجتماعی هم پیشنهاد می کنیم.

🎙با هم بشنویم »
پادکست ترفندهای عنوان نویسی جذاب در تولید محتوا

دریافت و شنیدن پادکست ۱۲ اشتباه که می توانید در شبکه های اجتماعی انجام دهید ::

 

دریافت پادکست اشتباهاتی که در شبکه های احتماعی انجام می دهید

کانال تلگرام وبمستر پلاس

صادق رشیدیان

صادق رشیدیان هستم :) عاشق حال خوب ... علایق و فعالیتم دیجیتال مارکتینگ ، گویندگی و دوبله میشه اشاره کرد. پر انرژی ؛ خلاق ؛ فعال و ایده پردازم. برای همراهی و حمایت شما ، وبمستر پلاس رو شروع کردم... خوشحال میشم نظرات و پیشنهادتتون رو برام بفرستین تا بهتر بشیم ;)

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا