رپورتاژ سفارشی

بهترین شرکت سئو چه مشخصاتی دارد؟

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بهترین شرکت سئو چه مشخصاتی دارد؟

بهترین شرکت سئو چه مشخصاتی دارد؟

سئو سایت یک کار تخصصی است که از عهده‌ی هر شرکتی ساخته نیست. این روزها که شرکت‌های زیادی برای سئوی سایت راه‌اندازی شده است، انتخاب یکی از آن‌ها برای همکاری همیشگی، کمی سخت به نظر می‌رسد. اگر قصد دارید وب سایت خود را بهینه کنید اما هنوز در مورد انتخاب شرکت سئو مردد هستید، بهتر است ابتدا ویژگی بهترین شرکت سئو را بشناسید.

بهترین ویژگی‌های یک شرکت SEO

معیارهای زیادی برای شناخت شرکت سئو وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

۱- داشتن مهارت تحلیلی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین شرکت سئو داشتن قدرت و مهارت تحلیلی است. در واقع برای این‌که سایت در بین رقبا پیروز شود، باید عملکرد آن، میزان موفقیت و یا شکست استراتژی‌های سایت تحلیل و بررسی شوند. یک شرکت حرفه‌ای ابتدا باید به طور دقیق وب سایت مشتری خود را بررسی و سپس برای آن یک استراتژی بلندمدت در نظر بگیرد.

برای مثال پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب، تهیه‌ی لیست محتوا برای لینک‌سازی و … تاثیر زیادی در رشد وب سایت دارد. شرکت‌های حرفه‌ای برای سرعت‌دهی به کار، ابتدا استراتژی و برنامه را مشخص می‌کنند. در واقع آن‌ها برای موضوعات تولید محتوا از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند. پس برای انتخاب شرکت SEO باید به این ویژگی توجه کنید.

🎙با هم بشنویم »
پادکست اصول رپورتاژ نویسی و گرفتن رپورتاژ

۲- سرعت پاسخگویی به مشتریان

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم برای شرکت‌های سئو، پاسخگویی به سوالات و درخواست‌های مشتریان است. هر چند این سوالات بدون دریافت دستمزد باشد، اما شرکت SEO موظف است به آن‌ها پاسخ دهد. مشتریان قطعاً در مورد سایت و روند بهینه سازی سوالات زیادی دارند. پس شرکت SEO باید در اسرع وقت به سوالات آن‌ها پاسخ شفاف دهد. هرگونه شک و شبهه‌ای که در ذهن مشتریان باشد، باید حل شوند. این امر به ایجاد هماهنگی بین مشتری و شرکت SEO نیز کمک می‌کند.

از سوی دیگر قبل از همکاری بین مشتری با شرکت SEO، مشتریان به مشاوره نیاز دارند. آن‌ها باید بدانند سایت به چه چیزی نیاز دارد و یا مشکلات آن مربوط به کدام قسمت است. پس شرکت بهینه‌سازی باید این مشاوره‌ها را قبل از عقد قرارداد به مشتریان خود ارائه دهد.

۳- انعطاف پذیری و تطبیق پذیری

یکی دیگر از ویژگی‌های یک شرکت ایده‌ال برای بهینه‌سازی سایت، به کارگیری جدیدترین استراتژی‌ها برای سئو سایت است. می‌دانید که موتورهای جستجو به طور مداوم الگوریتم‌های خود را تغییر می‌دهند. پس شرکت بهینه‌سازی هم باید بتواند برحسب این تغییرات خود را بروزرسانی کند.

از سوی دیگر وب‌سایت‌ها از نظر موضوع فعالیت با هم متفاوت هستند. پس شرکت سئو باید برحسب موضوع سایت، برای آن از روش‌های کاربردی و مؤثر استفاده کند. برای مثال بهینه‌سازی یک سایت با موضوع محصولات نوشیدنی با سایت ابزارآلات فولادی با هم تفاوت دارند. پس موضوع سایت می‌تواند مدت زمان سئو و نحوه‌ی لینک‌سازی را مشخص کند.

انعطاف پذیری و تطبیق پذیری

۴- داشتن شفافیت با مشتریان

یک قاعده‌ی مهم برای مدیریت و بهینه‌سازی سایت، داشتن شفافیت با مشتریان است. آن‌ها باید در جریان و روند امور سایت خود قرار بگیرند. مشتریان باید بدانند که سایت در چه مرحله‌ای قرار دارد. وقتی شرکت سئو در حال تغییر و بهبود وضعیت سایت است، ممکن است برای مدت کوتاهی رشد چندانی نداشته باشد. حتی در این مواقع هم باید مشتری از وضعیت سایت خود مطلع باشد.

🎙با هم بشنویم »
مقایسه صفحه سازهای وردپرس + بهترین صفحه ساز جهان

برخی از تکنیک‌ها و استراتژی‌ها برای برخی از سایت‌ها (با رقبای کمتر) با سرعت بیشتری جواب می‌دهد. هر چه رقبا بیشتر و قدرتمندتر باشند، ارتقاء سایت سخت‌تر می‌شود و به زمان بیشتری هم نیاز دارد. پس باید شرکت سئو از همان ابتدا و در طی انجام پروژه، مشتریان را در جریان امور قرار دهد.

۵- استفاده از روش‌های مطمئن برای سایت

یکی از ویژگی‌های بهترین شرکت سئو استفاده از روش‌های مطمئن، ماندگار و قانونی برای بهینه سازی سایت است. برخی از روش‌های متقلبانه ممکن است در کوتاه مدت سایت را بهبود دهد. اما به محض اینکه گوگل متوجه این قضیه شود، حتی ممکن است وب سایت را پنالتی کند.

پس یک شرکت معتبر برای سئو سایت‌های مشتریان باید از روش‌های ماندگار استفاده کند که سایت تا مدت‌ها در رتبه‌ی بالایی قرار بگیرد. پس تنها چیزی که باید باعث افت رتبه‌ی سایت شود، تغییرات الگوریتم‌ها باشد.

۶- سرعت بالا در بهینه‌سازی سایت

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین شرکت سئو، سرعت ارتقاء سایت است. اگرچه برخی از سایت‌ها برای دیده شدن در SERP به زمان زیادی (۶ ماه تا یک سال) نیاز دارند. با این وجود شرکت باید بتواند سایت را در مدت زمان کوتاه به سطح سایر سایت‌های رقیب برساند.

اگر یک شرکت SEO در کار خود حرفه‌ای باشد، با سرعت بالاتری سایت را به نتیجه‌ی دلخواه مشتریان می‌رساند. اما برخی از شرکت‌ها که مهارت زیادی ندارند، زمان زیادی را برای تست و امتحان کردن روش‌های مختلف صرف می‌کنند. به همین دلیل زمان زیادی طول می‌کشد تا تلاش آن‌ها به نتیجه برسد.

🎙با هم بشنویم »
مقایسه صفحه سازهای وردپرس + بهترین صفحه ساز جهان

۷- داشتن تجربه و سابقه‌ی فعالیت

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین شرکت SEO داشتن تجربه و سابقه‌ی فعالیت است. وقتی قصد دارید برای سایت خود یک شرکت سئو پیدا کنید، باید به سراغ شرکتی بروید که در گذشته سایت با موضوع سایت شما را بهینه‌سازی کرده باشد. در این صورت تجربه و اطلاعات کافی برای بهبود وضعیت سایت شما را دارد.

برای مثال یک شرکت سئو در گذشته فعالیت زیادی برای وب سایت‌های مختلف انجام داده است. اما چون سایتی با موضوع سایت شما را تاکنون سئو نکرده است. پس احتمال طولانی شدن پروسه‌ی سئو توسط این شرکت بسیار زیاد است.

داشتن تجربه و سابقه‌ی فعالیت

۸- هزینه‌ها و دستمزد منصفانه

یکی دیگر از معیارهای انتخاب شرکت سئو، در نظر گرفتن هزینه‌ها و دستمزد است. اگر چه سئو یک پروژه‌ی زمان‌بر و تخصصی است، اما نباید هزینه و دستمزد آن بیش از حد باشد. به طوری که مشتریان نیز قادر به پرداخت این هزینه‌ها باشند. شرکتی که قصد همکاری با او را دارید، باید در کار خود متخصص و حرفه‌ای باشد. به طوری که بتواند براساس مندرجات قرارداد، پروژه را به پیش ببرد.

در چنین شرایطی ممکن است حاصل تلاش شرکت ارتقاء برند، افزایش سود چند برابری و بهبود راندمان شرکت شما باشد. پس پرداخت دستمزد بالا به چنین شرکت سئو مقرون به صرفه است. اما اگر قرار باشد شرکت مورد نظر زمان زیادی را صرف سئوی سایت شما کند، پرداخت دستمزدهای بالا چندان منطقی نیست.

کانال تلگرام وبمستر پلاس

صادق رشیدیان

صادق رشیدیان هستم :) عاشق حال خوب ... علایق و فعالیتم دیجیتال مارکتینگ ، گویندگی و دوبله میشه اشاره کرد. پر انرژی ؛ خلاق ؛ فعال و ایده پردازم. برای همراهی و حمایت شما ، وبمستر پلاس رو شروع کردم... خوشحال میشم نظرات و پیشنهادتتون رو برام بفرستین تا بهتر بشیم ;)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا